CEBİT 2014 Almanya İzlenimlerim

Mart 20, 2014 admin 0 Comments

20140310_085517

Herkezin bildiği gibi dünyanın en büyük bilişim fuarı CEBİT  fuarıdır ve değişik zamanlarda değişik ülkelerde gerçekleştirilir. 2010 yılından beri her yıl Eylül ayında gerçekleştirilen Türkiye de takip ettiğim fuarın almanya gibi gelişmiş ülkelerde üretici ve distribütör firmaların daha çok rağbet gösterdiği herkez tarafından bilinir.

Fuarda teknoloji ye ilgi duyan herkezin ilgisini çekebilecek standlar bulunmakta hbyrid ve elektrikli araçlardan robotlara, cep telofonu ve ekipmanlarından son sistem pc lere  kadar teknoloji tutkunu ve daha çok günlük hayatta kullanılan ürün ve ekipmanların fazlaca yer aldığı bir fuardı diyebilirim.

Türkiyede ücretsiz ancak almanyada bu fuarın günlük bilet ücreti 60 Euro tabi bu nimimum haklardan faydalandığınız durumda. Fuar turizmi ve fuar organize edenlerin kazandığı paraları artık siz düşünün.
Bu Fuar da 17 hol firmalarla dolu bulunmakta, alan o kadar büyük ki holler arasında otobüsler ile yolculuk ediyorsunuz 🙂

Gelelim benim ilgilendiğim stantlara

Öncelikle sunucu, firewall, switch ve yeni teknoloji işlemcileri zaten alt yapı iyileştirme ihalesi kapsamında analiz ettiğim için yeni bir sunucu ve teknoloji ile karşılaşmadım IBM in x6 X3850 ürününü inceleme fırsatı buldum.

Güvenlik alanında bir çok firma yer aldı. Hiç duymadığım LOG ve NAC yazılımları ile karşılaştım. Alman firmalarının yazılım geliştirdiğini düşünmüyordum bu beni çok şaşırttı çünkü heriflerin işi sadece makine.

Araba ve robot teknolojileri ilgimi çeken stantlar arasında yer aldı.

Yazılacak bir çok şey var ama bilişimci iseniz mutlaka tecrübe etmeniz gereken bir ortam diyebilirim.

Be Sociable, Share!

Leave a Reply:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir