FORCEPOINT LANSMAN

Mart 10, 2016 admin 0 Comments

Hilton otelde gerçekleştirilen etkinlik te websense, raython stonesoft firmalarinin birleşmesi ile oluşan forcepoint firmasinin lansmani
image

Yeni trend olan cryptologer ile ilgili bilgiler verildi en dikkat çekicibilgi ise 2015 yilinda cryptologer ile 325 million dolar elde ettiklerini öğrenmiş olduk.
Apple ios 9b de acik bulana 1 million dolar vereceğini duyurmus. Bu ise bilgi güvenliği sektöründe çalışma ve pazarda bu güvenligi sağlamak için ne kadar çaba harcaması gerektiğini ortaya koyuyor.
Siber güvenlik sektöründe dönen para 400 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.
2015 de yaklaşık cihaz sayisi 25 milyar 2020 de tahmin edilen cihaz sayısı 50 milyar
Bu cihazların hepsini korumak için büyük bir sektör oluşacaktır. Bilişim guvenligi sektörunde yer almak olmazsa olmaz bir gereklilik bence
Bu sektörde bilgi güvenliği sektöründe 450 bin firma var 2015 yilinda tespit edilen.
Dwell time diye bir kavram var bu kavram sistemi hacklemis bir zararli kodun atack yapacağı sureye kadar beklediği zaman araligidir.
Yeni atack tipleri de bu kavram uzerinde calisiyor. Yani kendisini yakalatnadan dwell time suresini maksimum a cikartmaya calisiyor.
Son zamanda dwell time icin ortala sure 206 gün olarak tespit edilmiştir.
Forcepoint artik next generation firewall ürünü oldugunu ve UTM olduğunu ispatlamak icin bir vizyon çizmiş ve güvenlik anlaminda büyük resmi görebileceginiz bir ürün olduğunu belirtmektedir.
Webguard, emailguard, dlp zaten var olan teknolojisiydi Şimdi yeni teknolojileri anlatmak için başlıyorlar.

Be Sociable, Share!

Leave a Reply:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir