admin

Kamu Bilişim Zirvesi 2017 -Antalya-Gloria Golf Resort

Ulaştırma bakanlığı müsteşarı ve kamu kurum ve kuruluşlarının BT daire başkanlarının katılımıyla gerçekleşen etkinlikte dikkatimi çeken hususları paylaşmak istiyorum

Etkinlik zamanlama açısından kamunun tam iş yoğunluğu olduğu yıl sonunda gerçekleşmesi katılım sayısının artmasını engelledi.

Etkinlikte kamu Bilişim cilerinden cok entegrator ve üretici firma yer almakta ve hepsi de satış stratejisi ile kamu çalışanları ve yöneticileri ile görüşme derdinde. Bu açıdan baktığımızda aslında kamu Bilişim Zirvesi demek biraz zor. Kamu yöneticileri ve firma katılım zirvesi diyebiliriz. Asıl bilişim calisanlari bu etkinlik gerçekleşirken çalışmaya devam etmektedir.

Etkinlik standart üst düzey yönetici sunumları plaket vs gibi boşa vakit kaybı olarak tabir ettigim ancak kaçma firsatinin olmadığı katılımcıların cepten mail okuyup Facebook da dolastigin bir oturum olarak gerçekleşti:) artik şu standart plaket ve sunumlardan vazgeçilmeli.

Olumsuz bir diğer görüş ise kamu kurumları için birebir gorusebilicegimiz stand yada oturum lar gerçekleşmesi gerekiyor. Burada kamudan bir çok kişiyi aynı yere toplamış olmak onlar arasında iletişim olacağı anlamına gelmiyor. Bunu yönetebilecek organizasyon lar oluşturulmasi gerekiyor.

Şimdi olumlu durumları özet lemeye başlayayim güvenlik firmaları ağırlıklı katılımın olması sohbetlerde daha çok  guvenlik konuşuldu. Burada SOC lerin kurulum süreçlerinde kullanılabilecek ürünleri tedayli konuşma fırsatı bulduk.

Data Center kurulumlari hakkında üst düzey yöneticilerden görüş aldik. Bu vizyon ile dünya da kurulan datacenter lardan örnekler gözlemledik.

Firewall üreticileri ve kamuda neler yaptıkları hakkında görüştük

Ve benim için en önemli fayda bir çok firma ile yürüttüğümuz projeler hakkında sonuclanmamis problem leri çözüme kavuşturduk.

Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir